Please enable JavaScript.
Coggle requires JavaScript to display documents.
Scenariusz zajęć języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej : :, Nowy…
Scenariusz zajęć języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej :
:
1. Informacje zamieszczane na początku konspektu
Temat zajęć
Dom, sport, jedzenie, rodzina, zabawki, zwierzęta, transport, święta, wakacje, podróże, kolory i kształty, liczby, pory roku i miesiące, pogoda, dni tygodnia, ciało, ubrania, hobby,
Poziom: A1, A2
Czas
Przedszkole: 30 min Klasy 1-3: 45 min
Wiek
Data
Liczba uczniów
2. Cele lekcji
Cele językowe
wiedza i umiejętności językowe: rozwijanie sprawności mówienia i słuchania
Cele ogólnowychowawcze
wykształcenie prawidłowych postaw i zachowań społecznych
Cele motywacyjne
Wykształcenie pozytywnego stosunku do nauki języka; np. uczeń dowiaduje się w jaki sposób witają się i żegnają inne dzieci za granicą
Cele ogólnopoznawcze i ogólnorozwojowe
rozwój podstawowych umiejętności intelektualnych i zdolności psychomotorycznych
Cele socjokulturowe
ZAŁOŻENIE: budowanie pozytywnej motywacji do nauki języka; komunikowanie się w danym języku; osiąganie za pomocą komunikacji określonych celów językowych i pozajęzykowych
Ogólne
np. witanie się i żegnanie
Szczegółowe
np. potrafi przywitać się i pożegnać
3. Metody
Metoda eklektyczna (wykorzystanie elementów technik zapożyczonych z różnych metod)
Metoda TPR (reagowanie całym ciałem) - uczenie się poprzez działanie; wykonywanie poleceń nauczyciela, które najpierw sam wykonuje. Czynności: zrozumienie, wykonanie, samodzielnie wykonanie polecenia (wskazywanie części ciała, taniec)
Metoda audiowizualna-nacisk na j. mówiony, nauka poprzez obraz i dźwięk
Metoda audiolingwalna-nacisk na j. mówiony, wielokrotne powtarzanie słów, zwrotów (demotywujące)
Metoda komunikacyjna-nacisk na komunikowanie się, a nie na reguły gramatyczne; wykorzystuje się otoczenie wokół dziecka; materiał dostosowany do możliwości dzieci; układ treści spiralny
Metoda TBLL (podejście zadaniowe)-użycie języka do wykonania zadania, który wynikiem jest konkretny produkt/rezultat; język to narzędzie, a nie cel sam w sobie; rezultat jest oceniany, a korekcja błędów jest później.
Metody gier dydaktycznych
Symulacja (naśladowanie rzeczywistości-zabawa w lustra, w Indian)
Drama (improwizacja ruchowa, mowa, myślenie, emocje)
Inscenizacja (odgrywanie scenek, ćwiczenie zwrotów)
4. Formy pracy
zbiorowa
indywidualna
grupowa
w parach
Podstawowe techniki nauczania j. obcego
Wiersze, rymy
piosenki, muzyka, rytm
ruch, taniec
teatrzyk, inscenizacje, kukiełki
zgadywanki, gry, zabawy
zabawy plastyczne
Opowiadania, bajki
techniki multimedialne
5. Materiały
Podręcznik, ćwiczenia
Flashcards, karty do historyjek, wyrazowe
pacynka
plansze do gier
piosenki
plakaty, plansze
6. Przebieg zajęć
Wprowadzenie (5min) - powitanie, spr. zad. dom., wprowadzenie do zajęć, rozgrzewka językowa, powtórzenie słów
Prezentacja (10min) - wprowadzenie nowego słownictwa, powtarzanie, śpiewanie
Praktyka - słuchanie, kopiowanie, odgrywanie historii całym ciałem, mówienie;
Produkcja - kopiowanie liter, rysowanie, gry i zabawy (bingo)
Zakończenie, informacja zwrotna - komentarz do lekcji, zadania domowego
Nowy materiał w oparciu o podręcznik:
Rozgrzewka językowa
Prezentacja
Praca z podr.
Ćw. utrwalające
Praca z ćwiczeniami z podr.
Podsumowanie zajęć
Inf. zwrotna
Zad. domowe
Praca w zeszytach