Please enable JavaScript.
Coggle requires JavaScript to display documents.
Додаємо і віднімаємо на основі складу чисел першої сотні. Обчислення…
Додаємо і віднімаємо на основі складу чисел першої сотні. Обчислення виразів за схемами.
Мета:
Навчальна:
формування обчислювальних навичок додавання і віднімання на основі десяткового складу числа. формувати вміння виконувати додавання і віднімання на основі десяткового складу числа; розв’язувати задачі
Корекційно-розвивальна:
формувати вміння обчислювати значення виразів у кілька дій, виконувати дії з круглими числами.
Хід уроку
І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
ІІ. Актуалізація опорних знань
. Усне опитування.
Полічіть від 8 до 18; від 33 до 46; від 56 до 68.
Назвіть числа першого (другого, четвертого, шостого...) десятка.
Актуалізація способу віднімання від числа другого десятка його одиниць або 1 десятка
16–6 18–8 15–5
16–10 19–10 12–10
ІІІ. Формування нових знань і способів дії
Перенесення способу міркування при додаванні до 10 будь-якого числа одиниць на числа в межах 100.
Практична робота з математичними матеріалами «Кружки-намистинки».
Завдання № 1 (підручник, с. 120).
Первинне закріплення способу додавання на основі десяткового складу числа.
Завдання №2 (підручник, с.120).
Первинне закріплення віднімання на основі десяткового складу числа. Завдання №3 (підручник, с.120).
ІV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок
1.Формування вмінь виконувати додавання і віднімання на основі десяткового складу числа.
Розвиток логічного мислення учнів.
Які числа потрібно вставити, щоб одержати істині рівності?
37-□=30 □□+4=74 90+□=93
V. Рефлексія
Які випадки додавання ми сьогодні розглядали? Які випадки віднімання?
Як слід міркувати, щоб до круглих десятків додати одиниці? Наведіть приклади.