Please enable JavaScript.
Coggle requires JavaScript to display documents.
VÝBĚR A DIDAKTICKÉ UCHOPENÍ OBSAHŮ VE VV + DIDAKTICKÉ ZPRACOVÁNÍ UČIVA…
VÝBĚR A DIDAKTICKÉ UCHOPENÍ OBSAHŮ VE VV
+
DIDAKTICKÉ ZPRACOVÁNÍ UČIVA VE VV
UČIVO
Obsah učení
Souhrn poznatků
Vědomosti
Dovednosti
Hodnotová orientace
PŘISTUPY K UČIVU
ZPROSTŘEDKUJÍCÍ PŘÍSTUP
Přesná formulace cílů
Opakování
Odměnování
VSTŘÍCNÝ PŘÍSTUP
Cíl je prostředek činnosti
DIDAKTICKÁ ANALÝZA
POJMOVÁ ANALÝZA
OPERAČNÍ ANALÝZA
ANALÝZA UČIVA Z HLEDISKA MEZIPŘEDMĚTOVÝCH VZTAHŮ
POSTUP DIDAKCKÉ ANALÝZY
Ujasnění tématu
Stanovení cílů
Diagnostika třídy
Provedení pojmové analýzy
Realizace operační analýzy
DIDAKTICKÁ TRANSFORMACE UČIVA
Obsahy vzdělávání se stávají učivem
VÝTVARNÁ VÝCHOVA
Nástroj poznání a prožívání
Tvorba, vnímání, interpretace
Práce s prekoncepty a koncepty
Individualita
TÉMATICKÝ PLÁN
ŠVP
Závisí na učiteli
Přípravná fáze
Fáze kontrolní a hodnotíc
Fáze realizační
OBSAHY TÉMATICKÉHO PLÁNU VV
Výtvarný cíl
Výtvarný úkol
Námět
Název úkolu
Technika
Učivo
Očekávaný výstup
Materiál
Průřezová témata
Mezipředmětové vztahy
Organizace
TÉMATICKÝ CELEK
MOTIVACE
HODNOCENÍ A REFLEXE
PŘÍPRAVA NA VYUČOVÁNÍ
Co?
Proč?
Jak?
CO BRÁT V ÚVAHU?
Cíle
Struktura
Aktivita žáků
Metody
Obtížnost
Kontrola plnění
Hodnocení
FÁZE PŘED REALIZACÍ VÝUKY
Stanovení cílů
Didaktický rozbor učiva
Zvolené úhol, metod a prostředků
Plán vyučovací hodiny
Učební pomůcky
UVAŽOVÁNÍ VÝTVARNÉHO PEDAGOGA NAD VÝUKOU
Téma
Silná myšlenka
Námět
Téma z různých úhlů
Motiv
Výtvarný problém
Učební látka výtvarného charakteru
ETAPY VÝUKY
PŘÍPRAVNÁ
REALIZAČNÍ
DIAGNOSTICKÁ
STRUKTURA
Východisko
Námět
Motivace
Klíčová slova
Úkol - formulace
Didaktická analýza úkolu
Popis
Forma hodnocení
KONCEPT
Vybírá formu učiva, téma a cíle
Významové pole
PREKONCEPT
Interpretace rozličných konceptů
Zkušenosti jednotlivce
NÁMĚT
Konkrétní úloha
Soubor konceptů
Konceptová analýza
TRANSMISE
Předávání poznatků
TVOŘIVOST